Официальный сайт поселения "..."


 
 Закон України "Про фермерське господарство"
1 2 3
Розділ IV

ЗЕМЛІ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

 

 

Стаття 12. Склад земель фермерського господарства

 

1. Землі фермерського господарства можуть складатися із:

 

а) земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі;

 

б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності;

 

в) земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди.

 

2. Права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства, здійснює фермерське господарство.

 

Стаття 13. Приватизація земельних ділянок членами фермерських господарств

 

1. Члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю).

 

2. Членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Земельні ділянки, на яких розташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського господарства, передаються безоплатно у приватну власність у рахунок земельної частки (паю).

 

3. Дія частин першої та другої цієї статті не поширюється на громадян, які раніше набули права на земельну частку (пай).

 

4. Громадяни України, які до 1 січня 2002 року отримали в постійне користування або оренду земельні ділянки для ведення фермерського господарства, мають переважне право на придбання (викуп) земельних ділянок розміром до 100 гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі до 50 гектарів ріллі, у власність з розстрочкою платежу до 20 років.

 

Стаття 14. Права фермерського господарства та його членів

 

1. Фермерське господарство та його члени відповідно до закону мають право:

 

а) продавати або іншим способом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину;

 

б) самостійно господарювати на землі;

 

в) власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену сільськогосподарську продукцію;

 

г) на відшкодування збитків;

 

ґ) споруджувати житлові будинки, господарські будівлі та споруди;

 

д) реалізовувати вироблену сільськогосподарську продукцію на вітчизняних ринках і поставляти на експорт;

 

е) інші права.

 

2. Порушені права власників земельних ділянок підлягають поновленню в порядку, встановленому законом.

 

Стаття 15. Обов'язки фермерського господарства та його членів

 

1. Фермерські господарства, у власності яких є земельні ділянки, надані їм для ведення фермерського господарства відповідно до закону, зобов'язані:

 

а) забезпечувати використання земельних ділянок за їх цільовим призначенням;

 

б) додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля;

 

в) сплачувати податки та збори;

 

г) не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;

 

ґ) не допускати зниження родючості ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі;

 

д) надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів;

 

е) дотримуватися санітарних, екологічних та інших вимог щодо якості продукції;

 

є) дотримуватися правил добросусідства та встановлених обмежень у використанні земель і земельних сервітутів;

 

ж) зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем.

 

2. Законом можуть бути встановлені інші обов'язки власників земельних ділянок.

 

Стаття 16. Право фермерського господарства на будівництво житлових будинків, господарських та інших будівель і споруд

 

1. Фермерське господарство має право споруджувати житлові будинки, господарські будівлі та споруди на належних йому, його членам на праві власності земельних ділянках відповідно до затверджених документації із землеустрою та містобудівної документації у встановленому законом порядку.

 

2. Будівництво на орендованій земельній ділянці житлових будинків, господарських будівель та споруд фермерське господарство - орендар погоджує з орендодавцем.

 

Стаття 17. Використання земель фермерських господарств іншими особами

 

1. На землях фермерських господарств особи мають право вільного проходу, проїзду всіма видами транспорту по дорогах, пересування на човнах, купання у водоймах на належних фермерським господарствам на праві власності або праві оренди земельних ділянках, розміщення наметів і проживання в них, розведення багаття та інші дії, що дозволяються за згодою їх власників, крім випадків встановлення за рішенням суду земельних сервітутів, за умови збереження природних компонентів в екологічно чистому вигляді.

 

2. Юридичні особи - власники об'єктів (газо-, нафтопроводів, ліній електропередач, зв'язку тощо), що проходять через земельні ділянки фермерських господарств, мають право доступу до таких об'єктів на підставі угоди, укладеної з відповідним фермерським господарством, відповідно до затвердженої документації із землеустрою або встановленого земельного сервітуту.

 

Стаття 18. Право фермерського господарства на користування природними ресурсами

 

Фермерське господарство має право використовувати для потреб господарства загальнопоширені корисні копалини (пісок, глина, гравій, торф тощо), лісові угіддя, водні об'єкти та прісні підземні води, що знаходяться на земельній ділянці, відповідно до законодавства України.

 

Розділ V

МАЙНО ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

 

 

Стаття 19. Формування майна фермерського господарства

 

До складу майна фермерського господарства (складеного капіталу) можуть входити: будівлі, споруди, облаштування, матеріальні цінності, цінні папери, продукція, вироблена господарством в результаті господарської діяльності, одержані доходи, інше майно, набуте на підставах, що не заборонені законом, право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будівлями, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права (в тому числі на інтелектуальну власність), грошові кошти, які передаються членами фермерського господарства до його складеного капіталу.

 

Стаття 20. Право власності на майно, яке використовується для ведення фермерського господарства

 

Майно фермерського господарства належить йому на праві власності.

 

Майнові права, що входять до складеного капіталу фермерського господарства, передаються йому на визначений у Статуті термін.

 

У власності фермерського господарства може перебувати будь-яке майно, в тому числі земельні ділянки, житлові будинки, господарські будівлі і споруди, засоби виробництва тощо, яке необхідне для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і набуття якого у власність не заборонено законом.

 

Фермерське господарство має право здійснювати відчуження та набуття майна на підставі цивільно-правових угод.

 

Порядок володіння, користування і розпорядження майном фермерського господарства здійснюється відповідно до його Статуту, якщо інше не передбачено угодою між членами фермерського господарства та законом.

 

Член фермерського господарства має право на отримання частки майна фермерського господарства при його ліквідації або у разі припинення членства у фермерському господарстві. Розмір частки та порядок її отримання визначаються Статутом фермерського господарства.

 

Майнові спори між фермерським господарством та його членами вирішуються судом.

 

Стаття 21. Відповідальність фермерського господарства

 

1. Фермерське господарство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями у межах майна, яке є власністю фермерського господарства.

 

2. Звернення стягнення на земельні ділянки, надані у власність для ведення фермерського господарства, допускається у випадках, коли у фермерського господарства відсутнє інше майно, на яке може бути звернено стягнення.

 

3. За порушення кредитно-розрахункової і податкової дисципліни, санітарних і ветеринарних норм, правил, вимог щодо якості продукції та інших нормативно-правових актів, що регулюють здійснення господарської діяльності, голова фермерського господарства несе відповідальність, передбачену законом.

 

Розділ VI

ВІДЧУЖЕННЯ МАЙНА ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

 

 

Стаття 22. Фермерське господарство як об'єкт майнових прав

 

1. Фермерське господарство як цілісний майновий комплекс включає майно, передане до складеного капіталу, не розподілений прибуток, майнові та інші зобов'язання.

 

2. За рішенням членів фермерського господарства відповідно до закону фермерське господарство як цілісний майновий комплекс може бути відчужене на підставі цивільно-правових угод громадянам України, які мають право на створення фермерського господарства, або юридичним особам України для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

 

3. Громадяни, які придбали майно фермерського господарства як цілісного майнового комплексу на підставі цивільно-правової угоди, подають у встановленому порядку Статут фермерського господарства на державну реєстрацію.

 

Стаття 23. Успадкування фермерського господарства

 

1. Успадкування фермерського господарства (цілісного майнового комплексу або його частини) здійснюється відповідно до закону.

 

2. Якщо фермерське господарство успадковується двома або більше спадкоємцями, то земельна ділянка поділу не підлягає, якщо в результаті її поділу утвориться хоча б одна земельна ділянка менше мінімального розміру, встановленого для даного регіону.

 

Науково обґрунтовані регіональні мінімальні розміри земельних ділянок визначаються центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики України та Українською академією аграрних наук і затверджуються Кабінетом Міністрів України.
1 2 3
Четверг
10.07.2025
05:17
Календарь новостей
«  Июль 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Форма входа
Приветствую Вас Гость!
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
 

Copyright MyCorp © 2025
Создать бесплатный сайт с uCoz